اولین نشست “دوباره نصف جهان”

اولین نشست از سلسله نشست های دوباره نصف جهان همزمان با هفته اصفهان و گرامیداشت شیخ بهایی (معمار و شهرساز کبیر اصفهان) و مقام معمار، با موضوع“فرهنگ شهری، شهر فرهنگی” در تاریخ 10 اردیبهشت ماه 1393 در تالار اجتماعات اتاق بازرگانی استان اصفهان برگزار شد.

دومین نشست “دوباره نصف جهان”

دومین نشست از سلسله نشست های “دوباره نصف جهان” با موضوع“فردای نصف جهان“ با حضور جناب آقای دکتر محمد سعید ایزدی، معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی ایران در تاریخ 18 اردیبهشت ماه 1397 در خانه صفوی برگزار شد. جلسه با سخنرانی نماینده دولت ، جناب آقای دکتر محمد سعید ایزدی آغاز شد ، سپس نماینده مردم در شورای شهر جناب آقای ملت به بیان دیدگاه های خویش پرداخت . در انتها جناب آقای دکتر قانعی و جناب آقای مهندس اخوان معماران با سابقه شهر به بیان دیدگاه های خود درباره شهر پرداختند.
در این نشست دکتر محمد سعید ایزدی ، معاون معماری و شهرسازی وزرات راه و شهرسازی سخن خود را با بحران هایی که با آن رو به رو هستیم آغاز کرد: « با بحرانی شدن شرایط فرصتی برای از دست دادن نداریم . زنگ خطرها به صدا در آمده است. باید آسیب شناسی کرد که چرا مسیرهایی که رفته ایم کار آمد نبوده است. نتیجه آسیب شناسی به ما نشان می دهد که باید در سیاست ها و برنامه هایمان تجدید نظر کنیم. از جمله در برنامه های نظام برنامه ریزی ، طرح ریزی و نظام مدیریتی. پشتوانه آسیب شناسی بهره گیری از روش های قابل تداوم است.» و در ادامه با تاکید بر اهمیت اعتماد سازی بین دولت و شهرداری ها ، جامعه دانشگاهی ، جامعه حرفه ای و از بین بردن شکاف ایجاد شده، خواستار ارائه برنامه ای جامع شامل تمام وجوه کالبدی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و زیست محیطی شدند و گفتند: « برنامه های جدید باید کیفیت شهر محله مبنا بودن و منعطف و راهبردی بودن را در دستور کار خود قرار دهند.»

سومین نشست “دوباره نصف جهان”

سومین نشست از سلسله نشست های “دوباره نصف جهان” با موضوع“بازآفرینی شهری و شبکه های اجتماعی” با حضور آقای دکتر عباس آخوندی، وزیر سابق راه و شهرسازی ایران در تاریخ 14 اسفند ماه 1397 در خانه صفوی برگزار شد. همچنین در این روز دو نشست دیگر با حضور آقای دکتر آخوندی در عمارت توحید خانه دانشگاه هنر اصفهان با موضوع“قابلیت زندگی و حرکت در بستر زمان و مکان“ و در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی اصفهان با موضوع“بازآفرینی شهری و مدیریت شهری“ برگزار شد.